نوید گوهری

نوید گوهری
موسیقی را از سن پنج سالگی با نوازندگی ویولن آغاز نمود و تحصیلات موسیقی خود را در کنسرواتوار موسیقی تهران زیر نظر پروفسور مارینا آقابگیان در رشته آهنگسازی و رهبری ارکستر به پایان رساند و در سال 2014 زیر نظر Dr. Evan Feldman دوره اصول و مبانی تمرین با آنسامبل را با بالاترین نمره در دانشگاه North Carolina at chapel hill مطالعه نمود.
گوهری با تاسیس ارکستر نیلپر در سال 1383 فعالیت حرفه ای خود را با تمرکز بر موسیقی کلااسیک و معاصر به عنوان رهبر ارکستر آغاز نمود و در سال 1392 با اجرای رسمی آثار آهنگساز معاصر «پتریس وسک » تحسین و تقدیر ویژه آهنگساز را برانگیخت. همچنین در این سالها همراه با ارکستر نیلپر، قطعاتی را از تاثیرگذارترین آهنگسازان موسیقی معاصر همچون آروو پارت، گیا کانچلی، هنری گورسکی، ویتسک کیلر و ... را بروی صحنه برده است. در سال 1394 با همکاری انجمن فرهنگی آلمان و انستیتو گوته، کنسرت مشترکی را با نوازنده بین المللی موریتس ارنست برگزار نمود.
او در سال 1391 با همکاری احسان تارخ، آموزشگاه موسیقی نوای امین را پایه گذاری نمود و در سال 1394 کانون موسیقی معاصر را در موزه هنرهای معاصر تهران تاسیس، و به عنوان مدیر کانون مشغول به فعالیت گردید.
ساخت موسیقی برای فیلم و تئاتر، ارایه مقاله در کنفرانس بین المللی علوم انسانی اسپانیا، تدریس در کنسرواتوار موسیقی تهران، همکاری با بخش فرهنگی سفارت های روسیه، پرتغال، اوکراین، آلمان و اتریش، همکاری با ارکسترهای صدا و سیما، کامه راتا، پارسیان به عنوان نوازنده ویلن و رهبر میهمان گروه کر ملل از دیگر فعالیت های وی در این سال ها بوده است.
>نوید گوهری هم اکنون به عنوان مدیر هنری فستیوال موسیقی معاصر تهران، مدیر کانون موسیقی موزه هنرهای معاصر تهران، مدیر هنری و رهبر ارکستر نیلپر، مدیر برنامه ریزی آموزشی و مسئول دپارتمان موسیقی کلاسیک آموزشگاه نوای امین و طراح موسیقی گروه تئاتر «بین » مشغول به فعالیت می باشد.